VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5.05.2024r.

Intencja na miesiąc maj: Módlmy się formację zakonnic, zakonników i seminarzystów.

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. W Niwce po 7.15. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  2. W poniedziałek, wtorek, środę przypadają tzw. Dni Krzyżowemodlitwa o urodzaje i za kraje głodujące i błogosławieństwo w naszych gospodarstwach. Będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. Po Mszy św. wieczornej pójdziemy w procesji do pomnika św. Jana Pawła II, do figury Matki Bożej i pod Krzyż Misyjny śpiewając litanię do Wszystkich świętych. Serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy szczególnie o maturzystach w nabożeństwach majowych.
  3. W czwartek spotkanie dla dzieci z klas III wraz z rodzicami związane z przygotowaniem liturgii na dzień I Komunii o 17.30 nabożeństwo majowe później Msza św. i próba.
  4. I komunia w parafii będzie 19 maja o 11.30 rocznica 26 maja o godz. 11.30.
  5. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz.17.30 i zaraz Msza św. a w Niwce o godz.16.30 i Msza św., w niedzielę po mszy św. o 16.00 a w Niwce po mszy św. o 10.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
  6. W środę zbiórka ministrantów o 15.15.
  7. W sobotę DSM o 11.00.
  8. W piątek o 20.00 zespół poprowadzi nabożeństwo Drogi Światła w kościele.
  9. 2 czerwca odbędzie się Parafiada Radłowska (piknik rodzinny z imprezami współtowarzyszącymi). Jeśli ktoś chciałby wspomóc organizację imprezy finansowo prosimy o kontakt z Ks. Szczepanem.
  10. Od 12 do 20 sierpnia Ks. Szczepan organizuje pielgrzymkę do Medjugorje. Więcej informacji na plakatach i w zakrystii.
  11. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  12. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Odpust w Woli Rogowskiej.
  13. Do wieczności odeszła + Maria Bogusz (Niwka) – 8 mszy św. od uczest. pogrzebu. Dobry Jezu ….
  14. W maju będą sprawowane Msze św. pogrzebowe poza parafią za + Jakuba Kluskę i + Jarosława Bogusza. Szczegóły w gablocie.
  15. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O przygotowanie świątyni prosimy kolejne rodziny.
  16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.