14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.07.2023r.

1. Dziś 14. niedziela okresu zwykłego. Modli się z nami i słowo Boże głosi ks. misjonarz w Boliwii Tomasz Fajt. Składkę na tacę przeznaczymy dziś na wsparcie jego pracy misyjnej.
  2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msza św. niedzielna w Niwce jest tylko o 7.15.
  3. W środę, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, szczególnie za darczyńców.
  4. W następną niedzielę składka przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie.
  5. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła prosimy o dalszą troskę o świątynię następne osoby z kolejki.
  6. W miesiącu lipcu będą odprawiane poza parafią Msze św. pogrzebowe za następujących zmarłych: +Mieczysław Prosowicz, +Krzysztof Czarny, +Józefa Nowak, +Władysław Skarbek, +Stefania Biała, +Anna Małek, +Henryk Sobczyk. Szczegóły w gablocie przy wyjściu z kościoła.
  7. W tym tygodniu patronują nam:
    • wtorek – św. Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;
    • środa – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;
    • czwartek – św. pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;
    • sobota – św. Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła;
    • niedziela – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.