24. Niedziela Zwykła – 11.09.2022 r.

1. Dziś 24 niedziela zwykła. Z okazji Bitwy Radłowskiej o godz. 11.00 będzie Msza św. (w kościele lub na cmentarzu). Słowo Boże wygłosi ks. Zbigniew Guzy kapelan Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Nie będzie zaś Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.

2. Dziś także rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. Naszą modlitwą otaczamy także sprawę misji parafialnych, niech przypomina nam o tym dodatkowa dekoracja w świątyni.

4. We wtorek o godz. 16.30 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. rozpoczynająca Okręgową Radę Kierownictwa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

5. W środę będziemy przeżywali święto Podwyższenia Krzyża Świętego. z tej racji zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, po nim nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 w intencji rodzin proszących albo oczekujących na dar potomstwa i za dobroczyńców.

6. W piątek (17 września) będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

7. W sobotę o godz. 19.00 będzie adoracja dla dzieci z zespołu Rahamim i ich rodziców, a po niej spotkanie na plebanii. Zapraszamy również rodziców i dzieci, które chciałyby się włączyć w śpiew lub grać na instrumentach w scholce.

8. Za tydzień w niedzielę Słowo Boże wygłosi nasz rodak, misjonarz z Boliwii, ks. Tomasz Fajt. Składka na tacę przeznaczona będzie na misje w Boliwii. Patronalne święto młodzieży polskiej, którą opiekuje się św. Stanisław Kostka. Będzie to także dzień imienin bpa pomocniczego Stanisława Salaterskiego, pamiętajmy w modlitwie, i Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

9. Wczoraj do grona ceremoniarzy diecezji tarnowskiej zostali uroczyście przyjęci dwaj lektorzy z naszej parafii: Kacper Filarski i Adrian Jewuła. Gratulujemy i życzymy dobrze wykonywanej funkcji ceremoniarza w parafii.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w Pieszej Pielgrzymce do Odporyszowa. Dziękujemy p. Mirosławowi Plebankowi za przewóz pielgrzymów z powrotem do Radłowa.

11. Bóg zapłać za wysprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z ul. Biskupskiej.

12. W tym tygodniu patronują nam:

• wtorek – św. Jan Chryzostom, biskup

• czwartek – Najświętsza Maryja Panna Bolesna

• piątek – św. Korneliusz, papież i św. Cyprian, biskup

• sobota – św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła, św. Zygmunt Szczęsny Feliński, biskup

• niedziela – św. Stanisław Kostka

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.