5 Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022 r.

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Dzień I Komunii św. dla dzieci z klasy III.

2. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na tzw. Biały Tydzień codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe później zaraz Msza św.

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla dzieci klas IV w celu przygotowania liturgii na rocznicę komunii św. Spowiedź codziennie rano przed Mszą św. i wieczorem podczas nabożeństw majowych.

5. Za tydzień o godz. 11.30 rocznica I komunii św., a w Niwce o 15.00.

6. Bóg zapłać rodzicom za zakupienie nowego mszału do celebracji Mszy św. (650 zł) i ofiarę złożoną na nowe przenośne nagłośnienie (1200 zł), które będzie służyć np. na pielgrzymkę, czy procesje Bożego Ciała. Dzieciom i rodzicom z Niwki za ofiarowany ornat Św. Józefa (500zł). Wielkie Bóg zapłać rodzicom za przygotowanie otoczenia wokół kościoła i wystroju na dzisiejszą uroczystość. O przygotowanie Kościoła na przyszłą niedzielę prosimy rodziców dzieci, które będą przeżywać Rocznicę Komunii św.

7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Warszawy 11 i 12 czerwica (sobota i niedziela). W programie m. in. Zwiedzanie muzeum Katyńskiego i Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Powązki, Świątynia Opatrzności Bożej, grób bł. Jerzego Popiełuszki, nocleg w Niepokalanowie. Koszt 400 zł. Zapisy w zakrystii.

8. W Zabawie rozpocznie się „Kurs przedmałżeński” zapisy do wtorku pod nr 609 746 687 lub 691 323 888. Szczegóły na stronie parafialnej.

9. W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski. To także dzień imienin naszego Biskupa Andrzeja – pamiętajmy w modlitwie.