4. Niedziela Wielkanocna – 8.05.2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, kapłanów pochodzących z naszej parafii, szczególnie módlmy się za naszego alumna Patryka Żelichowskiego, który przyjmie święcenia diakonatu 26 maja w Tarnowie w kościele oo. Filipinów. Bóg zapłać za ofiary na rzecz WSD w Tarnowie złożone na tacę.

2. Za tydzień w naszej parafii I komunia św. o godz. 11.30, a w Niwce o 10.00. Prosimy o pozostawienie ławek do dyspozycji dzieci i ich rodzin. Spowiedź dzieci komunijnych w sobotę o godz. 9.00 w kościele parafialnym.

3. Spotkanie dla dzieci z klas III wraz z rodzicami związane z przygotowaniem liturgii na dzień I Komunii w środę po Mszy św. o 18.00, w Niwce we wtorek po Mszy św. o 17.00

4. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Zakończenie odpustu w Szczepanowie.

5. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Msza św. i majówka na Niwce pod figurą MB Fatimskiej u Państwa Hatałów o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz.17.30 i Msza św. a w Niwce o godz.16.30 i Msza św., w niedzielę o 16.00 a w Niwce o 15.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

7. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. O przygotowanie świątyni i jej otoczenia na przyszłą niedzielę prosimy rodziców dzieci komunijnych.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

– sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.