3. Niedziela Wielkanocna – 1.05.2022 r.

1. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Tarnowie Patryk Żelichowski COr ur. 1998 r. w Tarnowie jest kandydatem do przyjęcia święceń diakonatu w dniu 26 maja 2022. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym ks. Proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar kapłaństwa módlmy się gorąco w intencji naszego rodaka.

2. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy – Biblijna rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dziś też rozpoczynamy miesiąc maj, Nabożeństwo majowe:

– w dni powszednie o godz. 17.30 (w Niwce o 16.30) i po nim Msza św.

w niedziele o godz. 16.00 (w Niwce o 15.00) i po nim Msza św.

Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

4. Jutro 2 maja – Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

5. We wtorek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny i kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. w Niwce o godz. 7.15. Na godz. 11.30 serdecznie zapraszamy Strażaków z racji wspomnienia ich patrona św. Floriana. Zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci, młodzież i dorosłych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

w czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci komunijnych wraz z rodzicami.

w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Do chorych udamy się po Mszy św. o 6.30. Od 17.00 adoracja i możliwość spowiedzi. W Niwce od 16.00. Po Mszy św. adoracja do 21.00 – prowadzi młodzież.

w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o 19.00, o 19.30 nabożeństwo majowe, medytacja, Msza św. i procesja różańcowa wokół świątyni. Proszę, aby róża św. Jana Pawła II prowadziła różaniec. Zabierzmy lampiony.

7. W najbliższą Niedzielę Dobrego Pasterza będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Taca przeznaczona będzie na Seminarium w Tarnowie.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z ul. Bł. Karoliny. Bóg zapłać rodzinom z Brzeźnicy za tradycyjne sprzątanie cmentarza, przybyło 18 osób. Dziękujemy firmie Conteko za wywóz śmieci i pomoc w zakresie finansowym. Panom Piotrowi Kaperze i Robertowi Bierytowi za pracę i koparkę. Bóg zapłać wszystkim za dbanie o porządek na cmentarzu.

9. W ostatnim czasie do wieczności odeszła +Zofia Dulian (6 Mszy św. od uczestn. pogrzebu). Dobry Jezu… Przypominamy, że intencje złożone w czasie pogrzebu i odprawiane poza parafią są wywieszane każdego miesiąca w gablotce przy wyjściu z kościoła.

10. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła

– wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

– piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.