Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 11. 00 w Niwce odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. Nie będzie Mszy św. o 11.30. Jest to również szczególny dzień dla naszych Sióstr Zakonnych od Jezusa Miłosiernego. Pamiętajmy o życzliwości i modlitwie.

2. W naszej parafii Koronka do Miłosierdzia Bożego odprawiana jest codziennie o 6.15, w piątek podczas adoracji przed Ms św. wieczorną. W Niwce w piątek przed Mszą św.

3. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Bóg zapłać.

4. W poniedziałek, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.

5. We wtorek, uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

6. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zapraszamy Panie z Caritasu na spotkanie po Mszy św. i chętnych do włączenia się w szeregi Caritas.

7. W czwartek zapraszamy na 18.00 dzieci I komunijne wraz z rodzicami.

8. W piątek, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).

9. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca maja. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego. Po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych a w Niwce po 7.15. Taca przeznaczona jest na cele diecezjalne. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o 16.00, w Niwce o 15.00.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

11. W sobotę 30.04.2022 r od godz. 8:00 odbędzie się tradycyjne wiosenne sprzątanie naszego cmentarza. Tym razem prosimy do sprzątania mieszkańców Brzeźnicy. O pomoc w organizacji sprzątania prosimy pana sołtysa Józefa Sikonia. Pan sołtys udzieli informacji jakie narzędzia zabrać ze sobą do sprzątania.

12. Parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy 11 i 12 czerwca. Zapisy u ks. proboszcza. Koszt 400 zł.

13. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Prosimy o przygotowanie świątyni na niedzielę kolejne rodziny z ul. bł. Karoliny.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

– wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;

– piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.