Ogłoszenia duszpasterskie – 16 Niedziela Zwykła – 18.07.2021 r.

1. W liturgii Kościoła w czwartek przypada święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy, patronki Europy w sobotę wspomnienie św. Kingi, Patronki Diecezji, a w niedzielę wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych.
    1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych w przyszłą niedzielę po Mszach św. na parkingu parafialnym oraz przy ul. Poległych, a także przy Kaplicy na Niwce będzie poświęcenie samochodów. Przy tej okazji będzie też możliwość złożenia przez kierowców ofiary do puszki na pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy.
    1. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.
    1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na remont starej plebanii. Dziękujemy także za indywidualne ofiary składane na ten cel „Bóg zapłać”
    1. Dziękujemy za ofiary od rodzin złożone przed tygodniem na utrzymanie porządku i wywóz śmieci z cmentarza parafialnego. Zebrano – 10.810 zł. Dziękujemy Radzie Parafialnej za przeprowadzenie zbiórki i stalą pomoc w prowadzeniu tych spraw.
    1. W gablocie parafialnej jest umieszczona informacja Urzędu Gminy o utrudnieniach na drogach w najbliższą sobotę i niedzielę, z powodu organizacji zawodów sportowych.
    1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej : Gościa Niedzielnego, Niedzieli.